Darmowa dostawa od 1 231,23 zł
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi doradcami: /
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Restrukturyzacja zamiast upadłości. Daj sobie pomóc!

2023-02-08
Restrukturyzacja zamiast upadłości. Daj sobie pomóc!

Niestabilna sytuacja gospodarcza, rekordowa inflacja, rosnące ceny gazu, energii, surowców i produktów są czynnikami, przez które wiele firm w branży HoReCa staje w obliczu utraty płynności finansowej, a tym samym nieuchronnie zbliżającej się wizji bankructwa. Czy da się tego uniknąć? Nie w każdym przypadku, ale w wielu tak. Dobrym pomysłem jest restrukturyzacja, która wprowadzona w odpowiednim momencie pozwoli doprowadzić biznes do stanu opłacalności. Czasami spojrzenie na prowadzoną działalność z dystansu, przez osobę z zewnątrz pozwala wyłapać niuanse w jej działaniu, które po wprowadzeniu niewielkich zmian sprawią, że biznes stanie się rentowny.

Czym właściwie są działania restrukturyzacyjne i jak wygląda współpraca?

Mówiąc pokrótce, restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie takich zmian w firmie, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał, a podejmowanie w niej działania każdorazowo wykorzystywać w stu procentach przy minimalnym nakładzie środków. Wspieramy przedsiębiorstwa znajdujące się w kryzysowej sytuacji, w których optymalizacja procesów może okazać się kluczowym czynnikiem do powrotu na właściwe tory.

Pierwszym krokiem naszej współpracy jest konsultacja - musimy poznać Twoją firmę, jej strukturę oraz problemy, z jakimi się mierzy. Kolejny krok to kompleksowa analiza prowadzonego biznesu. Niestety zdecydowana większość osób prowadzących działalność, nie jest w stanie z dystansem spojrzeć na prowadzony biznes i określić, na czym zarabiają, a na czym tracą, co jest niezbędne, a co jest zbędnym kosztem. Osoba z zewnątrz rzuca nowe spojrzenie na działania prowadzone wewnątrz firmy, pokazując które procesy można w prosty sposób zoptymalizować. Stawiamy na praktyczne rozwiązania, które odpowiednio wykorzystane, dają gwarancję zwiększonych przychodów dla Twojego biznesu.

W ramach współpracy przeprowadzamy między innymi analizę kosztów i opłacalności, weryfikację cen sprzedaży i zakupu, parametryzujemy założenia takie jak: zakładane poziomy zysku, zwrotu na kapitale czy wskaźniki płynności, a to wszystko w przełożeniu na język zrozumiały dla przedsiębiorcy. W kolejnym kroku wraz z klientem ustalamy sposoby dojścia do założonych parametrów poprzez inwestycje czy optymalizacje kosztowe lub procesowe. 

Dlaczego warto skorzystać z usługi zewnętrznej firmy do przeprowadzenia restrukturyzacji?

Decydując się na działalność w branży HoReCa, trzeba mieć na uwadze, że czy tego chcemy, czy nie jest to biznes wielowymiarowy i wymaga od właścicieli, czy managerów łączenia wielu umiejętności, często na poziomie eksperckim. Od zarządzania nieruchomością, poprzez zarządzanie zasobami ludzkimi, prowadzenie działań logistycznych, marketingowych i wizerunkowych, aż po najważniejsze - umiejętne zarządzanie płynnością i finansami. Sukces polega na doskonałym połączeniu działań na wszystkich wymienionych płaszczyznach. O tyle o ile na początku prowadzenia działalności, gdy jesteśmy pełni entuzjazmu do działania i poszerzania wiedzy łączenie działań, przychodzi nam z łatwością. O tyle po latach prowadzenia działalności, gdy biznes się rozrasta, staje się bardziej skomplikowany i wymagający, łatwo jest doprowadzić do sytuacji w której na niektórych płaszczyznach pozostają braki, co w dłuższej perspektywie odbija się między innymi na opłacalności biznesu. Tutaj przychodzimy z pomocą i pokazujemy, w którym miejscu są braki, co wymaga dopracowania i jakie konkretne działania należy podjąć, aby poprawić swoją sytuację. W ekstremalnie trudnych sytuacjach jesteśmy w stanie przygotować również opcje wyjścia z inwestycji.

Możesz nam zaufać! Lata doświadczeń w bezpośredniej pracy z klientami w branży HoReCa sprawiło, że doskonale wiemy, z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się przedsiębiorcy w tej branży. Dodatkowo w naszym zespole pracują osoby, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w szeroko pojętym biznesie, a także przeprowadzaniu analiz finansowych - kosztów i opłacalności. Umów się na konsultację - napisz na robin@robin.pl.

Zaufane Opinie IdoSell
4.52 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-17
Wszystko jak należy. Pełna profeska
2023-07-02
Pomimo dziwnych e-mail o braku dostępności, przesunięciu terminu dostawy przesyłka dotarła wcześniej, bez problemu.
pixel