Darmowa dostawa od 1 231,23 zł
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi doradcami: /
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dotacje KPO dla HoReCa 2024

Zbliża się termin naboru wniosków KPO w roku 2024. Do zdobycia jest nawet do 540 tys. zł, które firmy takie jak firmy z branży gastronomicznej, czy hotelarskiej mogą przeznaczyć m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu gastronomicznego w celu unowocześnienia lub dywersyfikacji swojej działalności czy rozbudowę ogródka restauracyjnego. Firma Robin.pl oferuje kompleksową obsługę klientów w tym również sporządzenie wniosków w ramach dofinansowania z KPO.

WNIOSKI MOŻNA SKŁADAĆ OD 6 KWIETNIA DO 5 MAJA.

Jeśli prowadzisz działalność w sektorze gastronomicznym, hotelarskim lub cateringowym to już teraz masz szansę zdobyć aż do 540 tys. złotych, które mogą być przeznaczone na rozwój przedsiębiorstwa, w tym np. na wyposażenie lokalu. Dofinansowanie z programu jest udzielane w formie dotacji bezzwrotnej, w ramach pomocy de minimis. Wymagany jest wkład własny w wysokości 10%, a w skład kosztów kwalifikowalnych nie wlicza się podatek VAT.

Aby starać się o dofinansowanie w ramach KPO firma musi spełnić poniższe warunki:

  • działalność gospodarcza w sektorze HoReCa, kultura lub turystyka potwierdzona wpisem do rejestru z właściwym kodem PKD;
  • udokumentowany spadek obrotów o 20% rok do roku w 2020 lub 2021 r.;
  • spełnienie kryteriów wielkości przedsiębiorstwa;
  • możliwość uzyskania pomocy de minimis (łączna wartość od 2024 r. nie może przekroczyć 300 tys. euro w ciągu trzech ostatnich lat).

Czym jest KPO (Krajowy Plan Odbudowy)?

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (powszechnie nazywany KPO) składa się z inwestycji i reform mających na celu wsparcie odbudowy potencjału rozwojowego gospodarki utraconego na skutek pandemii covid-19, wzmocnienie konkurencyjności oraz poprawę poziomu życia społeczeństwa.

KPO zakłada wsparcie dla branż, które w szczególny sposób zostały dotknięte skutkami covid-19. Są to przede wszystkim mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa działające w sektorach hotelarstwa, gastronomii, turystyki i kultury.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wyposażenia gastronomicznego przy wykorzystaniu środków z KPO to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami do spraw sprzedaży i inwestycji. W ramach współpracy sporządzamy również wnioski o dotacje z KPO.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.44 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
Super
2023-02-12
Szybka realizacja zamówienia. Polecam.
pixel