Darmowa dostawa od 1 231,23 zł
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi doradcami: /
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Posiłek w szkole i w domu

To już kolejny rok działania programu "Posiłek w szkole i w domu". Pamiętaj o aktualizacji dokumentów dla modułu 3 do stosowania od 2022 roku. Więcej informacji tutaj. Od 1 września 2022 r. obowiązkowe będzie zapewnienie uczniom możliwości zjedzenia jednego gorącego posiłku dziennie. Możesz dostać aż 80 tysięcy na remont, doposażenie i poprawę standardu kuchni i jadalni w twojej szkole.

Firma Robin.pl kompleksowo pomoże Ci w realizacji zadań programu "Posiłek w szkole i w domu" - od pomocy w wypełnieniu wniosku, po skompletowanie wyposażenia. Oferujemy kompleksowe rozwiązania m.in. dla placówek budżetowych. Bogaty asortyment naszego sklepu internetowego Robin.pl, szeroki wachlarz urządzeń gastronomicznych w konkurencyjnych cenach oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na idealne dopasowanie wyposażenia kuchennego do każdego rodzaju placówki.

"Posiłek w szkole i w domu" moduł 3 - kto może skorzystać z dofinansowania?

Program skierowany jest do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, w tym szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Chodzi o zapewnienie doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni), doposażenia stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują, a także adaptacji, poprawy standardu i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków.

Organy prowadzące szkoły muszą złożyć wnioski do wojewody. W przypadku szkół artystycznych prowadzonych przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego wniosek należy złożyć do tego ministra, za pośrednictwem Centrum Edukacji Artystycznej.

"Posiłek w szkole i w domu" moduł 3 - na co można przeznaczyć pieniądze z dofinansowania?

W ramach modułu 3 Program „Posiłek w szkole i w domu” przewidziane są następujące działania:

  • doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych stołówek,
  • wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

"Posiłek w szkole i w domu" - ile wynosi dofinansowanie i czy potrzebny jest wkład własny?

Maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi:

  • 80 tys. zł - na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni ) oraz doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują lub uruchomienie nowych stołówek;
  • 25 tys. zł - na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).

Program zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy organów prowadzących szkoły w wysokości 20% środków niezbędnych do realizacji dotowanego zadania w Programie.

Posiłek w szkole i w domu - moduł 3. Aktualizacja dokumentów 2022

Informujemy, że od 2022 roku w Ministerstwie Edukacji i Nauki opracowane zostały nowe wzory dokumentacji, dotyczącej realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Potrzeba aktualizacji wynika z konieczności stosowania we wszystkich województwach jednolitej dokumentacji, która ułatwi ocenianie wniosków organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, opracowanie sprawozdania, podsumowanie programu w ramach corocznych analiz ilościowych i jakościowych. Aktualne załączniki można pobrać niżej.


 

Załączniki do programu "Posiłek w szkole i w domu" 2022:

1. Wniosek organu prowadzącego do wojewody o udzielenie wsparcia finansowego (POBIERZ)

2. Załącznik nr 1 do wniosku organu prowadzącego (POBIERZ)

3. Protokół z przeprowadzonej oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego (POBIERZ)

4. Wykazy stanowiące załączniki do protokołu (POBIERZ)

5. Wzór sprawozdania szkoły do organu prowadzącego z realizacji zadania (POBIERZ)

6. Wzór sprawozdania organu prowadzącego do wojewody z realizacji zadania (POBIERZ)

7. Wzór sprawozdania wojewody do Ministerstwa Edukacji i Nauki z realizacji zadań (POBIERZ)

8. Wskaźnik do programu rządowego - Posiłek w szkole i w domu 2022 r. (POBIERZ)


 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków (Dz.U. z 2019 r. poz. 267);
Wieloletni Rządowy Program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 stanowiący załącznik do uchwały nr 140 Rady Ministrów z dnia 15 października 2018 r. (poz. 1007).

Zaufane Opinie IdoSell
4.44 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
Super
2023-05-29
Zamówienie zostało sprawnie zrealizowane. Polecam.
pixel