Darmowa dostawa od 1 231,23 zł
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi doradcami: /
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Program "Posiłek w szkole i w domu" - skorzystaj z dofinansowania

2021-09-27
Program "Posiłek w szkole i w domu" - skorzystaj z dofinansowania

Od 1 września 2022 r. obowiązkowe będzie zapewnienie uczniom możliwości zjedzenia jednego gorącego posiłku dziennie. Rządowe wsparcie otrzymają organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe oraz publiczne szkoły artystyczne, realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Dowiedz się jakie warunki trzeba spełnić i na co możesz przeznaczyć pieniądze z dofinansowania.

Firma Robin.pl kompleksowo pomoże Ci w realizacji zadań programu "Posiłek w szkole i w domu" - od pomocy w wypełnieniu wniosku, po skompletowanie wyposażenia. Oferujemy kompleksowe rozwiązania m.in. dla placówek budżetowych. Bogaty asortyment naszego sklepu internetowego Robin.pl, szeroki wachlarz urządzeń gastronomicznych w konkurencyjnych cenach oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na idealne dopasowanie wyposażenia kuchennego do każdego rodzaju placówki.

Z doświadczenia wiemy, że do najczęściej wybieranych przez polskie placówki oświatowe urządzeń bez wątpienia możemy zaliczyć m.in. urządzenia o wysokiej wydajności jak np. obieraczki do ziemniaków, patelnie gastronomiczneszatkownice elektryczne 

Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć również na podstawowe wyposażenie zaplecza kuchennego tj. meble nierdzewne, kuchnie gazowepiece konwekcyjne, chłodziarki gastronomiczne czy zmywarki gastronomiczne.

Natomiast niezbędne wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków to w szczególności: zastawa stołowatace gastronomiczne, kosze na odpadytermosy gastronomiczne.

"Posiłek w szkole i w domu" - kto może skorzystać z dofinansowania?

Rządowe wsparcie otrzymają organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe (w tym szkoły podstawowe funkcjonujące w zespołach szkół, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych) oraz publiczne szkoły artystyczne, realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Chodzi o zapewnienie doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni), doposażenia stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują, a także adaptacji, poprawy standardu i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków.

"Posiłek w szkole i w domu" - na co można przeznaczyć pieniądze z dofinansowania?

Wsparcie finansowe można przeznaczyć na:

  • bieżące prace remontowo-adaptacyjne służące poprawie standardu funkcjonowania stołówek szkolnych lub pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków,
  • zakup niezbędnego wyposażenia kuchni w stołówkach szkolnych,
  • zakup niezbędnego wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków.

"Posiłek w szkole i w domu" - ile wynosi dofinansowanie i czy potrzebny jest wkład własny?

Maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi:

  • 80 000 zł na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni) oraz doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują;
  • 25 000 zł na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).

Wsparcie finansowe udzielone zostanie wyłącznie na realizację jednego z wymienionych zadań.

Program "Posiłek w szkole i w domu" zakłada wkład finansowy lub rzeczowy organów prowadzących szkoły w wysokości 20 proc. środków niezbędnych do realizacji inwestycji. Jedynie w przypadku szkół artystycznych prowadzonych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego wkład własny nie będzie wymagany.


Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z wyposażeniem stołówki lub jej doposażeniem, to skontaktuj się z naszymi doradcami. Zapewniamy fachowe doradztwo i kompleksową realizację inwestycji! 32 268 36 00 robin@robin.pl

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.44 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-17
Wszystko jak należy. Pełna profeska
2023-12-14
obsługa i realizaja zamówienia bez zastrzeżeń
pixel