Darmowa dostawa od 1 231,23 zł
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi doradcami: /
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Posiłek w szkole i w domu 2022

2022-02-03
Posiłek w szkole i w domu 2022

To już kolejny rok działania programu "Posiłek w szkole i w domu". Pamiętaj o aktualizacji dokumentów dla modułu 3 do stosowania od 2022 roku. Więcej informacji tutaj. Od 1 września 2022 r. obowiązkowe będzie zapewnienie uczniom możliwości zjedzenia jednego gorącego posiłku dziennie. Rządowe wsparcie otrzymają organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe oraz publiczne szkoły artystyczne, realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Dowiedz się jakie warunki trzeba spełnić i na co możesz przeznaczyć pieniądze z dofinansowania.

Firma Robin.pl kompleksowo pomoże Ci w realizacji zadań programu "Posiłek w szkole i w domu" - od pomocy w wypełnieniu wniosku, po skompletowanie wyposażenia. Oferujemy kompleksowe rozwiązania m.in. dla placówek budżetowych. Bogaty asortyment naszego sklepu internetowego Robin.pl, szeroki wachlarz urządzeń gastronomicznych w konkurencyjnych cenach oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na idealne dopasowanie wyposażenia kuchennego do każdego rodzaju placówki.

Z doświadczenia wiemy, że do najczęściej wybieranych przez polskie placówki oświatowe urządzeń bez wątpienia możemy zaliczyć m.in. urządzenia o wysokiej wydajności jak np. obieraczki do ziemniaków, patelnie gastronomiczneszatkownice elektrycznekrajalnice do wędlin i sera.

https://robin.pl/pl/menu/urzadzenia-rozdrabniajace-252.html

Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć również na podstawowe wyposażenie zaplecza kuchennego tj. meble nierdzewne, kuchnie gazowepiece konwekcyjne, chłodziarki gastronomiczne czy zmywarki gastronomiczne.

Meble nierdzewne

Natomiast niezbędne wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków to w szczególności: zastawa stołowatace gastronomiczne, kosze na odpadytermosy gastronomiczne.

Zastawa stołowa

"Posiłek w szkole i w domu" moduł 3 - kto może skorzystać z dofinansowania?

Program jest skierowany do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, w tym szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Chodzi o zapewnienie doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni), doposażenia stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują, a także adaptacji, poprawy standardu i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków.

Organy prowadzące szkoły muszą złożyć wnioski do wojewody. W przypadku szkół artystycznych prowadzonych przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego wniosek należy złożyć do tego ministra, za pośrednictwem Centrum Edukacji Artystycznej.

"Posiłek w szkole i w domu" moduł 3 - na co można przeznaczyć pieniądze z dofinansowania?

W ramach modułu 3 Program „Posiłek w szkole i w domu” przewidziane są następujące działania:

  • doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych stołówek,
  • wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

"Posiłek w szkole i w domu" - ile wynosi dofinansowanie i czy potrzebny jest wkład własny?

Maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi:

  • 80 tys. zł - na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni ) oraz doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują lub uruchomienie nowych stołówek;
  • 25 tys. zł - na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).

Program zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy organów prowadzących szkoły w wysokości 20% środków niezbędnych do realizacji dotowanego zadania w Programie.


Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z wyposażeniem stołówki lub jej doposażeniem, to skontaktuj się z naszymi doradcami. Zapewniamy fachowe doradztwo i kompleksową realizację inwestycji! 32 268 36 00 robin@robin.pl

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.44 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-07
wzorowa współpraca
2023-02-12
Szybka realizacja zamówienia. Polecam.
pixel